Hell VENOM
Universal / Topkapı Müzik
Heavy metal tarihinin en ürkütücü karakterlerinden Conrad Thomas Lant, nam-ı diğer Cronos'un; şeytani, din ve tanrı karşıtı, kışkırtıcı, korkutucu, sert ve alaycı şarkı sözleri yazıp kirli ve ağır bir müzik yapmaktan başka işi yok. İnsanlar da 1979'dan beri bu sebeple seviyorlar Venom'u. Ya da bu sebeple nefret ediyorlar bu gruptan.
Venom'un 12. albümü "Hell"i dinlerken aklıma AC/DC geldi. Neden mi? Onlar nasıl rock'n'roll'un hem yaratıcılarından olup hem de yarattıkları o sound'a ne olursa olsun her an sahip çıktılar ya, Venom da bugün black metal diye adlandırılan türün yaratıcılarından olarak bu "pis" müziğe hiçbir albümde sound açısından ihanet etmedi. İki yıl önceki "Metal Black" sıkı bir geri dönüş albümüydü. "Hell"de de aynı kıvam tutturulmaya çalışılmış. Özetle, bir değişiklik yok Venom saflarında. İlkel metal sevenler için iyi bir albüm olabilir ama ben sıkıcı buldum. Hoş, Venom'un da işi "can sıkmak" olduğu için başarılı bir albüm olarak değerlendirebiliriz.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.