Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00670/
Hell
Universal / Topkapı Müzik
Heavy metal tarihinin en ürkütücü karakterlerinden Conrad Thomas Lant, nam-ı diğer Cronos'un; şeytani, din ve tanrı karşıtı, kışkırtıcı, korkutucu, sert ve alaycı şarkı sözleri yazıp kirli ve ağır bir müzik yapmaktan başka işi yok. İnsanlar da 1979'dan beri bu sebeple seviyorlar Venom'u. Ya da bu sebeple nefret ediyorlar bu gruptan.
Venom'un 12. albümü "Hell"i dinlerken aklıma AC/DC geldi. Neden mi? Onlar nasıl rock'n'roll'un hem yaratıcılarından olup hem de yarattıkları o sound'a ne olursa olsun her an sahip çıktılar ya, Venom da bugün black metal diye adlandırılan türün yaratıcılarından olarak bu "pis" müziğe hiçbir albümde sound açısından ihanet etmedi. İki yıl önceki "Metal Black" sıkı bir geri dönüş albümüydü. "Hell"de de aynı kıvam tutturulmaya çalışılmış. Özetle, bir değişiklik yok Venom saflarında. İlkel metal sevenler için iyi bir albüm olabilir ama ben sıkıcı buldum. Hoş, Venom'un da işi "can sıkmak" olduğu için başarılı bir albüm olarak değerlendirebiliriz.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.