The Anti Mother NORMA JEAN
Solid State Records
İsmini, Marilyn Monroe'nun asıl adı olan Norma Jeane Mortenson'dan alan ve metalcore'dan uzaklaşıp post-hardcore üzeri mathcore sularına şnorkelsiz dalan Norma Jean hiç şüphesiz ki 2008'in yalnızca kendi türlerinde değil, konsept albüm bazında da en verimli albümlerinden birine imza atmış durumda.
Albümün genel havası Norma Jean diskografisine göre daha karanlık olsa da çok daha melodik ve kulağa kolay yerleşen vokal melodilerinin de yer bulduğu bir çalışma olmuş. Albümde yer alan konuk solistlerin, şarkıların bestelenme süreçlerine de dahil oluşları kesinlikle Norma Jean'in hanesine kocaman bir artı puan ekliyor. Fakat asıl takdiri bizce grubun kendi vokalisti Cory Brandan Putman hak etmiş. Ciğerler parçalanmadı mı be arkadaş? Kusursuz devam ettirdikleri türlerini, kendilerine yakın çeşnilerle zenginleştirerek kariyerinin kesinlikle en iyi albümüne imza atmış durumda Norma Jean. Müzik kadar sözlerin de zengin ve distopik bir ivmeyle albümün atmosferine katılması, yılın son çeyreğinde yayınlanan bu sıkı albümün değerini katlıyor.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.