Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00672/
The Crucible Of Man: Something Wicked Part 2
SPV / Atlantis Müzik
Geçtiğimiz yıl çıkan ''Framing Armageddon: Something Wicked Part 1''in şaşırtıcı derecede güçlü bir albüm olmasından sonra Jon Schaffer'dan ümidi erken kesmişiz diye düşünmeye başlamıştım açıkçası.
Ardından bir de Iced Earth'ün unutulmaz vokalisti Matthew Barlow yuvaya geri dönünce "tamam" dedik; uzun yıllar sonra, özlediğimiz Iced Earth kalitesinde bir albüm dinleyeceğiz yeniden. Fakat "Something Wicked" hikayesinin ikinci bölümü açıkçası hayal kırıklığı. Eğer Iced Earth'den "Something Wicked This Way Comes" gibi müthiş bir albüm ya da "Days Of Purgatory" gibi harikulade bir yeniden kayıt toplaması dinlememiş olsaydık, bu albüme iyi bir albüm diyebilirdik belki ama Iced Earth kariyerinin en zayıf albümlerinden biri ile karşı karşıyayız. Set Abominae'nin doğuşundan sonraki dönemi ele alan hikayenin işlendiği albümdeki ilk eksiklik albümün fazla yavaş olması. Schaffer epik atmosfer ayağına harcamış güzelim riffleri. Bu albüm Barlow'un ardından aceleye geldi diyelim, yeni albümde gerçek Iced Earth ile buluşmayı dileyelim.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.