Overcome ALL THAT REMAINS
Prosthetic Records
2008 yılı büyük albümlerle anılmayı garantiledi. Farklı türlerin sağlam ürünlerinin birbirleriyle kıyasıya kapıştığı bu sezonun son çeyreğine girerken metalcore cephesinden de mükemmel haberler geliyor. All That Remains bize rüştünü ispat edeli çok olmuştu ama eğer siz bu grubu ıskalayanlardansanız reçeteniz burada.
Albüm sürekli değişim geçiren bir Dr. Jeykll & Mr. Hyde vakası. Enstrümanların icra ustalığına şaşırırken vokal melodilerine kapılıveriyor insan, bu ahengi kreşendolarıyla bozan çığlıklar bir anda vücudunuzu buz kestirirken bitiveriyor tüm kargaşa, tozu dumana katan boğa bir an sakinleşiyor. Ta ki sizi gafil avlamak için yeniden saldırana kadar. Yattığı pusu o kadar huzurlu bir manzarayla kamufle edilmiş ki göremiyorsunuz sizi bekleyen dehşeti. Tedirgin edici bir albüm olmuş "Overcome", konsantrenize o kadar çok ihtiyaç duyacaksınız ki yüksek ihtimalle yolda yürürken dinlemeye çalışınca rahatsız edecek albüm. Bu kadar rengi yaklaşık kırk dakikalık bir albüme sığdıran All That Remains her albümüyle bir öncekini aşmaya devam ediyor, "The Fall Of Ideals"ı (2006) dinlerken üstüne çıkabilecek bir albüm düşünmemiştim, sağ olsunlar utandırdılar.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.