Twilight Of The Thunder God AMON AMARTH
Metal Blade / Hammer Müzik
Kapağında sarı, kırmızı ve siyah dışında farklı bir renk bulunan bu ilk Amon Amarth albümü, death metal'de bir Amon Amarth etkisinden bahsetmemizi sağlayacak gibi. Son 4 albümdür sergiledikleri gelişim ve ivmenin eşine zor rastlanır.
Death metal uzun zamandır hiç olmadığı kadar "catchy" (kolayca akılda kalan) bir üsluba kavuştu Amon Amarth gitaristlerinin elinde. Öyle akıcı, öyle derin, öyle ritmik riffler saçıyorlar ki, üstlerine bindirdikleri melodileri de duyunca içinizi kaplayan coşku tarifsiz oluyor. Açık söyleyeyim Death, At The Gates, Carcass ve Gorefest dışında hiçbir death metal grubunda bu hisse kapılmadım. Entombed vokalisti LG Petrov'un eşlik ettiği 'Guardians Of Asgaard'ı duyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız! Albümde zevkten uçuran sadece gitar sürüşleri değil, vokalist Johan da bir önceki albümde yankıdan kurtardığı stiline, eski tarz buğulu kıvamı da eklemiş ve insanın tam kalbinde duyacağı vokal melodileri yazmış. Böyle öfkeye can kurban! Yılın en iyi metal albümlerinden biri.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.