The King Of Hell HELSTAR
AFM Records
1989'da metal aleminin yeni krallığını üstlenmek için kozunu "Nosferatu"'yla oynayan Helstar, 19 yıl sonra bu albümün line-up'ına en yakın kadrosuyla karşımızda. Sadece davulcu ve ikinci gitarın farklı olduğu, 2007'de "Sins Of The Past" isimli bir toplama ile (eski hitlerinin yeniden kaydedilmiş versiyonları) hamlıklarını üzerinden atan kadro, final sınavını "The King Of Hell" ile veriyor.
Ve fikrimce geçiyor! Birçok dinleyicinin Rivera ve Barragan'ın tekrar bir araya gelişinden umudu ya yeni bir "Nosferatu", ya da tam bir başarısızlıktı. "The King Of Hell", "Nosferatu"'ya erişmekten çok uzak da olsa, kesinlikle başarısızlık olarak anılamayacak bir albüm. Bas gitarın tonu ziyadesiyle sert, albümde kulağıma çarpan ilk şeylerden biri bu oldu. 'When Empires Fall' isimli şarkının girişinde davulla basın neredeyse aynı tonu vererek girmeleri içimi hoppidi hoppidi ettirdi, sertlik o seviyede yani (Korn'u andırdı bana diyeceğim kızacaksınız). Ancak son zamanlarda çıkan thrash albümlerinin çoğunda olan eksiklik bunda da var: gitarlar yeterince agresif değil. Bilmiyorum artık Larry Barragan birşeylere sinirlenmiyor mu, ama şu adamı kızdırın da biraz hıncını gitardan çıkarsın. "Basın tonu aynı Korn olmuş abi" desem sinirlenir mi acaba?

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.