Torn EVERGREY
Inside Out Records
Power/progressive metal'in yeni baş taçlarından Evergrey, 2008 yılını "Torn" isimli yeni albümüyle değerlendirmeye karar verdi. 2006 yılına kadar adeta sevgilimiz olan Evergrey'in "Monday Morning Apocalypse"'ten sonra bize regl olmuş sevgili gibi davranması hoşumuza gitmemişti, "Torn" ise bir regl sıkıntısı vermese de bünyede karı tribi yemiş hissi yaratıyor.
Bas gitarda sezonun gözde transferlerinden olan Jari Kainulainen'in göz doldurduğu albümde diğer enstrümanların ise bu kadar yetkin olmadığını görüyoruz. Klavyeler yine dinleyiciyi hayal kırıklığına uğratmayacak seviyede, keza davullar da öyle; ancak gerek bestelerin sıradanlıktan kurtulamayışı, gerek gitarın biz powercı gaz adamların içini yeterince havalandıramaması albümü gözümde zayıf klasmanına sokmaya yetti. Grubun kuruluşundan beri en güçlü tarafı olan karanlık şarkı sözleri yine kendi üstlerine herhangi bir ışık tutulmasını engellemiş. Tom Englund taa 10 sene sonra ilk defa konsept bir hikaye anlatmaktansa albümü sadece belirli bir tema etrafında döndürmeyi tercih etmiş. Ki fena ettiğini de söyleyemem, sözleri henüz elimize geçmemiş de olsa anlaşıldığı kadarıyla kalitesinden ödün vermiyor. Bayan vokal kullanımı da hoş. Ancak albümde sadece "hoş" olarak tabir edebileceğimiz özelliklerin bulunması, sürükleyicilik eksiğini kapatmaya yetmiyor.

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.