Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00676/
Torn
Inside Out Records
Power/progressive metal'in yeni baş taçlarından Evergrey, 2008 yılını "Torn" isimli yeni albümüyle değerlendirmeye karar verdi. 2006 yılına kadar adeta sevgilimiz olan Evergrey'in "Monday Morning Apocalypse"'ten sonra bize regl olmuş sevgili gibi davranması hoşumuza gitmemişti, "Torn" ise bir regl sıkıntısı vermese de bünyede karı tribi yemiş hissi yaratıyor.
Bas gitarda sezonun gözde transferlerinden olan Jari Kainulainen'in göz doldurduğu albümde diğer enstrümanların ise bu kadar yetkin olmadığını görüyoruz. Klavyeler yine dinleyiciyi hayal kırıklığına uğratmayacak seviyede, keza davullar da öyle; ancak gerek bestelerin sıradanlıktan kurtulamayışı, gerek gitarın biz powercı gaz adamların içini yeterince havalandıramaması albümü gözümde zayıf klasmanına sokmaya yetti. Grubun kuruluşundan beri en güçlü tarafı olan karanlık şarkı sözleri yine kendi üstlerine herhangi bir ışık tutulmasını engellemiş. Tom Englund taa 10 sene sonra ilk defa konsept bir hikaye anlatmaktansa albümü sadece belirli bir tema etrafında döndürmeyi tercih etmiş. Ki fena ettiğini de söyleyemem, sözleri henüz elimize geçmemiş de olsa anlaşıldığı kadarıyla kalitesinden ödün vermiyor. Bayan vokal kullanımı da hoş. Ancak albümde sadece "hoş" olarak tabir edebileceğimiz özelliklerin bulunması, sürükleyicilik eksiğini kapatmaya yetmiyor.

Can Çakır

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.