Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00677/
All Hope Is Gone
Roadrunner / Equinox Music
Yayınlandığı anda, A.B.D. başta olmak üzere tam 8 ülkede genel albüm satışı listelerinde 1 numaraya yerleşmiş ve bunların birçoğunda hala liste başı olmayı sürdüren bir ''ekstrem metal'' albümünden bahsediyoruz. Neyle karşı karşıya olduğumuzun farkında mıyız?
Slipknot, her yeni albümüyle daha da büyümeye devam ediyor! 4 yıl önceki albümleri "Vol.3" sonrası, bunun grubun tepe noktası olduğunu söylemiştik. "All Hope Is Gone"ın müzikalite açısından "Vol.3"den tek eksiği vuruculuk süresini, birkaç "filler" demeye dilimin varmadığı şarkı ile daha kısa tutması. Corey Taylor'ın tehditkar, acımasız ve karanlık şarkı sözlerinin, gitar-davul-bas kombinasyonunun oldukça hızlı ve sert halleri ile "ana akım" armonik bir düzenlemeyle sunuluşudur "All Hope Is Gone". İmaj olarak oldukça vahşi bir tablo çizen ekibin müzikal anlamda sertleşme kompleksi olmaması ise muhteşem. Albümdeki birkaç ağır tempolu şarkıyla "damarsal" hünerlerini sergilemeye devam etmeleri de... Metallica ve Testament albümlerinden sonra yılın en iyi 3. albümüdür benim için.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.