Black Ice AC/DC
SONY BMG
Yaşayan efsane AC/DC'den 8 yıllık kayıtsız aradan sonra bundan daha mükemmel bir dönüş albümü beklenemezdi hiç kuşkusuz. Çoğunluk onların hep aynı müziği yaptığını söyleyedursun, hassas kulaklar grubun bu albümünde daha Amerikan bir sound'a yöneldiğini hemen fark edecekler.
Grup bu haliyle daha enerjik bir yapıya bürünmüş haliyle. Özellikle 'Big Jack' gibi şarkılarda bu açıkça hissedilmekte. Ama albümde bir de 'Anything Goes' diye bir şarkı var ki, işte albümün tepe noktası da tam olarak burası. Çok büyük bir hit olacağına inancım tam. Bu şarkı da grubun en Amerikan soundlu şarkısı. Bruce Springsteen söylese de olurmuş bu şarkıyı. Tabi sound'daki üst örgüler istediği kadar değişsin, AC/DC trademark'ı olan gitar tonları albüm boyunca altyapıya hakim her zamanki gibi. Kısacası hem bilindik, hem de yeni bir AC/DC var karşımızda. Yukarıda adlarını zikrettiğim şarkılar dışında 'War Machine', 'Decibel' ve 'Black Ice' gibi birbirinden de, kalan şarkıların diğerlerinden de daha leziz şarkılar bulunmakta albümde. Albümü orijinal alın, yıllarca bıkmadan dinleyecek, hatta çocuklarınıza miras bırakacaksınız çünkü.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.