Shogun TRIVIUM
Roadrunner / Equinox Müzik
Nashville'de, country müziğin başkentinde bir metal albümü kaydetmek Trivium'un ''Ascendancy''deki parıltıyı yakalaması için yeterli miydi bilmiyorum ama gün geçtikçe rotalarını oturttukları bir gerçek.
Kayıtlarda; teknolojik nimet(!) kopyala / yapıştır tekniğinin kullanılmadığı, albümdeki tüm şarkıların canlı çalınıp kaydedildiği (vokaller hariç) ve konsept olarak grubun beyni Matt'in kökenlerindeki samuray ruhuna saygı duruşunda bulunan bir albüm bu. Müzikal açıdan ise bir önceki albüm "The Crusade"den daha derli toplu, daha ne istediğini bilen, daha heyecan verici. Belli ki grup, thrash metal'in müziklerindeki temel üslup olmasını istiyor ve bu üsluba enstrümantal olarak oldukça sağlam düzenlemeler katıyorlar. Fakat aynı şeyi vokaller için söyleyemiyoruz. Matt eğer daha akılda kalıcı, daha vurucu vokal melodileri yazarsa arkasındaki bu güçlü enstrümantal yapıyla grubun müziği çağ atlayacak ama şimdilik vokaller buna engel. Yine de albümde 4 çok iyi şarkı var; 'Down From The Sky' (klibi harika), 'Into The Mouth Of Hell We March', 'Throes Of Perdition' ve 'Like Callisto To A Star In Heaven'.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.