Dark Thrones And Black Flags DARKTHRONE
Peaceville / Equinox Müzik
Norveçli bitirim ikili Nocturno Culto ve Fenriz; Darkthrone'un, black metal ligindeki en üretken gruplardan biri olmasını sağlamayı sürdürüyor. İlk albümlerinden bu yana tam 18 yıl geçti ve tüm bu süre içerisinde, hemen hemen her yıl yeni bir albüm çıkardılar. (Tabii bunda, hiç konser vermiyor olmalarının da etkisi yadsınamaz.)
Geçtiğimiz yıl yayınladıkları "F.O.A.D" sonrası şu an elimizde yeni albümleri "Dark Thrones And Black Flags" duruyor. Grubun 2000'li yıllardan sonra evrildiği müzikal yön; black metal temelinden kopmasalar da ağırlıklı olarak punk / thrash / speed ve N.W.O.B.H.M. etkileri içeriyordu buram buram. Bu albümde de tüm bu etkenler başrol oynamaya devam ediyor. Grup her ne kadar eski usul kirli kayıt üslubundan yana olsa da, bu albümün kaydının bana gayet temiz geldiğini söylemeliyim. Tabii gitar tonlarındaki 80'ler tizliği korunuyor hala. Albümde dikkatimi en çok çeken unsur; vokalsiz kısımlardaki enstrümantal yapı. Yer yer Iron Maiden tarzı melodiler bile duymak mümkün. Bence 2000 sonrası Darkthrone'un en iyi albümlerinden biri ile karşı karşıyayız. 'Hiking Metal Punks' klasik olacak!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.