Awaken The Dreamers ALL SHALL PERISH
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Yepyeni ve zor bir albümle daha karşımızda All Shall Perish tayfası. Death metal'den grind'a, sludge'dan virtüözite mertebesine, ağır tempolu doom kasvetinden gırtlak kanatan haykırışlara bağlanan bir albüm bu. All Shall Perish müziği, ekstrem türlerin neredeyse tamamından beslenmesinin de gücüyle albümleri bittiği anda zihinde ve vücutta kısmi metalik bir buharlaşma hissine sebep oluyor.
Albümün dengesi şaşkın temposu öyle bir hal almış durumda ki; bir anda kendinizi odanızın duvarına çarpmak için hızla koşarken buluyor, duvarla aranızda bir nefes mesafe kalmışken durup düşünmeye başlıyorsunuz, kafa sallamaktan boynunuzda kas yırtıkları oluşurken bir anda yastığınıza sarılıp ağlayasınız geliyor. Albümdeki müzisyenliğin had safhada olduğundan bahsetmeme herhalde gerek yok. Katmanı bol, derdi bol, melodisi bol, keyfi bol, kısacası, kısacık süresince duygu patlamalarını pozitif ve negatif akımlardan kömür edici voltlarla vücudumuza nota nota savuran özel bir çalışma bu. Bu kadar artısına rağmen puanı sizi düşüncelendirmesin, yalnızca butik zevklere hitap eden bir albüm olduğu için notunu böyle verdim, severseniz üstünü tamamlamaktan çekinmeyin.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.