Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00682/
Awaken The Dreamers
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Yepyeni ve zor bir albümle daha karşımızda All Shall Perish tayfası. Death metal'den grind'a, sludge'dan virtüözite mertebesine, ağır tempolu doom kasvetinden gırtlak kanatan haykırışlara bağlanan bir albüm bu. All Shall Perish müziği, ekstrem türlerin neredeyse tamamından beslenmesinin de gücüyle albümleri bittiği anda zihinde ve vücutta kısmi metalik bir buharlaşma hissine sebep oluyor.
Albümün dengesi şaşkın temposu öyle bir hal almış durumda ki; bir anda kendinizi odanızın duvarına çarpmak için hızla koşarken buluyor, duvarla aranızda bir nefes mesafe kalmışken durup düşünmeye başlıyorsunuz, kafa sallamaktan boynunuzda kas yırtıkları oluşurken bir anda yastığınıza sarılıp ağlayasınız geliyor. Albümdeki müzisyenliğin had safhada olduğundan bahsetmeme herhalde gerek yok. Katmanı bol, derdi bol, melodisi bol, keyfi bol, kısacası, kısacık süresince duygu patlamalarını pozitif ve negatif akımlardan kömür edici voltlarla vücudumuza nota nota savuran özel bir çalışma bu. Bu kadar artısına rağmen puanı sizi düşüncelendirmesin, yalnızca butik zevklere hitap eden bir albüm olduğu için notunu böyle verdim, severseniz üstünü tamamlamaktan çekinmeyin.

Erdem Tatar

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.