Lazarus Bird BURST
Relapse / Hammer Müzik
Her sene sonunda, yılın en iyi albümlerini sıralıyorum, ilk defa bu kadar zorlandım diyebilirim. Metallica, Testament, Scars On Broadway, Slipknot, Opeth, Amon Amarth falan derken hiç hesapta yokken Burst de dahil oldu mevzuya. Yılın en iyi albümleri listemde tepelerde bir yere yerleşmeyi garantiledi bu İsveçli kaçıklar.
1993'den beri müzik yapmalarına rağmen birçoğumuz onları 2005 çıkışlı "Origo" albümleriyle tanıyıp, "İsveç'te esen Opeth kasırgasının son esintisi" damgasını vurmuştuk. Burst, kariyerinin beşinci albümü "Lazarus Bird" ile çok daha ciddiye alınacak bir grup olduğunu kanıtlamıştır an itibariyle. Bu bir metal albümü değil aslında. İçinde rock ve metal elementleri bulunan fakat sınırları ve çerçevesi pek kalın çizgilerle çizilmemiş bir müzik ziyafeti diyebiliriz kısaca. Progresif deyince yanlış anlaşılıyor, "değişken" diyelim. Şarkıların içindeki "değişkenlik" yapısı çok az albümde beni bu kadar heyecanlandırmıştı daha önce. Aynı albümde Tool, Mastodon ve Opeth duymak isteyenleri eşsiz bir atmosferin içine sürükleyen sıra dışı bir sanat eseri ile karşı karşıyayız. Muhteşem bir albüm!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.