One-Way Mirror ONE-WAY MIRROR
Metal Blade / Hammer Müzik
Guillaume Bideau (Mnemic), David ve Franck Potvin (Lyzanxia, Phaze I), Dirk Verbeuren (Soilwork) ile Loic Colin'den (Scarve, Watcha) kurulu yeni bir yan proje grubu One-Way Mirror. Bu da, bu Fransız grubun henüz ilk albümü.
Parantez içinde yazan kendi grupları ile kariyerlerine devam ederlerken; gerek turnelerde, gerekse de turne dışı zamanlarda birbirleriyle sık görüşen bu beşli, sonunda yeni bir grup kurup albüm kaydetmeye kadar götürdü işi. Albüm için kısaca, grup elemanlarının asıl gruplarındaki tarzlarının bir karışımı diyebiliriz. Biraz daha açmak gerekirse; endüstriyel metal atmosferi ve nu-metal tandansı ile İsveç'in melodik death metal'ini harmanlayan gitarlar, kesik riffler ile melodik partisyonları aynı potada eriterek kulaklarımıza servis ediyor. Grubun Soilwork menşeli tek elemanı davulcu olmasına rağmen ortada bariz bir Soilwork etkileşimi de mevcut. (Peki bu türdeki yeni oluşumların; In Flames veya Dark Tranquillity'den ziyade Soilwork sound'una yakın durması?) Vokalist Guillaume asıl grubu Mnemic'tekinden daha kolay dinlenebilir, clean tonlarda melodik bir vokal sunumuyla yer alıyor albümde. İyi bir albüm.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.