Engines Of Sins BLOODY
Sepultura dışında uluslar arası başarı kazanmış başka bir metal grubuna rastlanmaması, Brezilya'ya dair ilginç anekdotlardan biri. Konu thrash metal olunca Brezilya'dan; Vulcano, Korzus, Panzer, Overdose ve Sarcofago gibi grupları sayabiliyor olsak da, hiçbirisi Sepultura etkisinin yanına dahi yaklaşamadı hak verirsiniz ki. Mevzuya neden bu şekilde girdim?
Çünkü size Brezilyalı yeni bir thrash metal grubundan bahsedeceğim. 2002 yılında Sao Paulo'da kurulan Bloody; ikinci albümünü, yine bir firmaya bağlı olmadan, kendi imkanları ile yayınladı. Eski usul thrash sevdalısı 4 gençten kurulu ekip, müziklerinin temelini Metallica, Sepultura, Kreator ve Testament harçlarıyla atmış olsalar da, bu temel üzerine çıktıkları katlar bariz bir şekilde Lamb Of God manzarası görüyor. "Standart thrash" rotasının dışına taşabilecek parıltıya sahip, cayır cayır bir albüm. Üstelik grubun geleceği için yeterli potansiyeli de (Sepultura tarzı bir başarıya ulaşmaları henüz hayal olsa da) ortaya koyuyor. Yukarıda referans olarak adı geçen grupların dinleyicileri bir kulak versinler, pişman olmayacaklar.
myspace.com/bloodythrashmetal

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.