Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00688/
Engines Of Sins
Sepultura dışında uluslar arası başarı kazanmış başka bir metal grubuna rastlanmaması, Brezilya'ya dair ilginç anekdotlardan biri. Konu thrash metal olunca Brezilya'dan; Vulcano, Korzus, Panzer, Overdose ve Sarcofago gibi grupları sayabiliyor olsak da, hiçbirisi Sepultura etkisinin yanına dahi yaklaşamadı hak verirsiniz ki. Mevzuya neden bu şekilde girdim?
Çünkü size Brezilyalı yeni bir thrash metal grubundan bahsedeceğim. 2002 yılında Sao Paulo'da kurulan Bloody; ikinci albümünü, yine bir firmaya bağlı olmadan, kendi imkanları ile yayınladı. Eski usul thrash sevdalısı 4 gençten kurulu ekip, müziklerinin temelini Metallica, Sepultura, Kreator ve Testament harçlarıyla atmış olsalar da, bu temel üzerine çıktıkları katlar bariz bir şekilde Lamb Of God manzarası görüyor. "Standart thrash" rotasının dışına taşabilecek parıltıya sahip, cayır cayır bir albüm. Üstelik grubun geleceği için yeterli potansiyeli de (Sepultura tarzı bir başarıya ulaşmaları henüz hayal olsa da) ortaya koyuyor. Yukarıda referans olarak adı geçen grupların dinleyicileri bir kulak versinler, pişman olmayacaklar.
myspace.com/bloodythrashmetal

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.