Godspeed On The Devil's Thunder CRADLE OF FILTH
Roadrunner / Equinox Müzik
Şeytana pabuç beğendirecek yaşı geçtiklerinden beri daha az kompleksli ve daha leziz müzik yapıyor Cradle Of Filth. Özellikle de bu albümden evvel yayınlanan yakın dönem çalışmalarında black metal imajını muhafaza ederken metalin modern sularına da kara maya çalma niyetiyle leziz işlere imza atmışlardı.
Şimdiyse yepyeni bir konseptle, 15. yüzyıldan kalma, Faustvari bir katliam hikâyesiyle kana buluyorlar melodileri. C.O.F., bu kadar kanlı mevzulara girmeyeli yıllar olmuştu, öze dönüş mü demeli yoksa kana susamışlık mı bilmem ama gotik atmosferin buram buram aktığı bir albüm olmuş bu. Son yıllardaki C.O.F. çalışmalarıyla karşılaştırılamayacak kadar black metal atmosferine ve hatta müziğine de sadık şarkılar mevcut albümün muhteviyatında. Elbette bir Norveç kronu bile daha black metaldir karşılaştırmaya kalkarsanız ancak fanatizme dalmadan dinlerseniz hak vereceksiniz, hatta albüm neredeyse black metal dinlemeye başlamak isteyenler için başlangıç seti tadında, çok da zorlamayan bir albüm. Tabii bu demek değil ki bestelerin kalitesinden ödün verilmiş, bilâkis, 2008'e tekme basmaya gün sayarken eski günlerine selam çakan fenomen bir isme yaraşacak bir albüm olmuş.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.