Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00694/
Mastercutor Alive (2 CD, 2 DVD)
ZYX
1986 tarihli ''Russian Roulette'' albümünden sonra yoluna vokalist Udo olmadan farklı bir soundla Amerika'da devam etme yolunu seçen Accept, bir sonraki albümünün materyalini de Udo'ya emanet etmiş, Udo da U.D.O. adlı grubu kurarak Accept'in izniyle bu şarkıları ilk U.D.O. albümü ''Animal House''ta kullanmıştı.
Aradan geçen 20 yıl içinde Accept Amerika'da başarısız oldu, 90'ların başına Udo ile yeniden reunion yaptı, 3 stüdyo albümü kaydetti, bir yandan da U.D.O. kariyeri devam etti. Hızlı başlayan U.D.O. kariyeri ortalara doğru biraz sıradanlaşsa da ilginçtir son iki albümde yeniden ivme kazandı. U.D.O. sanki yeni Accept albümleri kaydetmiş gibi bir süredir. Bundan da şikayetçi olunamaz elbette. Zaten kendisi de üzerindeki fan baskısıyla konserlerinin yarısını hala Accept külliyatından oluşturuyor. U.D.O.lu kariyerinin bu 3.konser albümünde Udo bu alışkanlığını yine bozmuyor. Bu albümden buna 'Winter Dreams', 'Metal Heart', 'Balls To The Wall', 'Breaker', 'I'm A Rebel', 'Princess Of The Dawn' gibi klasikler örnek verilebilir. U.D.O. kariyeri ise daha çok son iki albüme odaklanmış. Hala 'The Wrong Side Of Midnight', '24/7', 'Mission No.X' gibi şarkılar yazabiliyorsan bu şarkıları son nefesine kadar her toplama ve konser albümüne koymalı zaten. Albüme gelirsek, bizce zaten Udo Dirkschneider ismi kalite için güvencedir, hikmetinden sual olunmaz, o yüzden de her eve lazımdır.

Çağlan Tekil

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.