Forever More TESLA
Tesla Electric Company Recordings
Hard rock, blues ile terbiye olur. Terbiye, burada her iki anlamıyla da geçerlidir. Blues kültürü, hem imajda travestileşmeyi hem de icrada hokkabazlaşmayı önler. Tesla da ezelden beri rujdan, fondotenden ne kadar uzak durduysa, enstrümanlarını yemiş bitirmiş sonra kusup çalmaya devam etmiş müzisyenler olmalarına karşın, ''bak ne kadar teknik çalıyorum, çatla'' zihniyetine de bulaşmamıştır.
İşte bu sebeple 1986'dan günümüze falsosuz gelmiş bu grubun hard rock ve blues etkileşimli, benzersiz olmayan ancak çoğu benzerine beş çeken müziğine burada bir kere daha şapka çıkarıyoruz. Bir sonraki cümleyi gönül rahatlığıyla yazabilmek için her iki albümü de iki gündür defalarca dinledim: "Forever More", Tesla'nın müzik piyasası tabiriyle patladığı albüm olan "The Great Radio Contoversy"den bir nebze geri değil. Bu zamanda bu kalitede ve modern tınılı bir hard rock albümü bulmuşken bunamamanızı hassasiyetle öneririm.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.