Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00695/
Forever More
Tesla Electric Company Recordings
Hard rock, blues ile terbiye olur. Terbiye, burada her iki anlamıyla da geçerlidir. Blues kültürü, hem imajda travestileşmeyi hem de icrada hokkabazlaşmayı önler. Tesla da ezelden beri rujdan, fondotenden ne kadar uzak durduysa, enstrümanlarını yemiş bitirmiş sonra kusup çalmaya devam etmiş müzisyenler olmalarına karşın, ''bak ne kadar teknik çalıyorum, çatla'' zihniyetine de bulaşmamıştır.
İşte bu sebeple 1986'dan günümüze falsosuz gelmiş bu grubun hard rock ve blues etkileşimli, benzersiz olmayan ancak çoğu benzerine beş çeken müziğine burada bir kere daha şapka çıkarıyoruz. Bir sonraki cümleyi gönül rahatlığıyla yazabilmek için her iki albümü de iki gündür defalarca dinledim: "Forever More", Tesla'nın müzik piyasası tabiriyle patladığı albüm olan "The Great Radio Contoversy"den bir nebze geri değil. Bu zamanda bu kalitede ve modern tınılı bir hard rock albümü bulmuşken bunamamanızı hassasiyetle öneririm.

Özgür Öğret

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.