Cynic Paradise PAIN
Nuclear Blast /Atlantis Müzik
Geçtiğimiz ay; İsveçli metal profesörü Peter Tagtgren'in İstanbul'da geçirdiği günleri, burada Erdem'le benim de dahil olduğumuz klip çekimlerini (hala izlemeyen varsa; tüneller aracılığıyla Youtube'a girip ''Pain - Follow Me'' yazmalarını öneriyorum, güzel klip oldu) anlatmış, kendisiyle kapsamlı ve çok özel bir röportaj gerçekleştirmiştik hatırlarsanız.
Röportajın sebebi tabii ki aslen, yeni albümleri "Cynic Paradise"ın çıkmasıydı. Ve işte albüm elimizde. Bildiğiniz gibi Pain, Peter'ın death metal grubu Hypocrisy'den arta kalan zamanlarında eğlencesine takılmak için kurduğu bir yan proje grubuydu ve birçok yan proje grubu gibi asıl grubun yerine geçmeye başladı yavaş yavaş. Hypocrisy'deki nefes kesici death metal bombardımanıyla alakasız olarak, Pain'de elektronik bir müzik ortaya çıkarıyor Peter. Endüstriyel metal'in, vurucu nakarat üslubundan kopmayan, radyo dostu hali... Bu albümde de yine klasik Pain öğelerine yer verilmiş fakat bence ortaya çıkan ürün, en iyi Pain albümü konumuna ulaşmış. İki şarkıda Pain'e vokallerde eşlik eden Nightwish vokalisti Annete de bu güzelliğin süsü olmuş. Sert müzikte endüstriyel tonları sevenler kaçırmasın.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.