Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00696/
Cynic Paradise
Nuclear Blast /Atlantis Müzik
Geçtiğimiz ay; İsveçli metal profesörü Peter Tagtgren'in İstanbul'da geçirdiği günleri, burada Erdem'le benim de dahil olduğumuz klip çekimlerini (hala izlemeyen varsa; tüneller aracılığıyla Youtube'a girip ''Pain - Follow Me'' yazmalarını öneriyorum, güzel klip oldu) anlatmış, kendisiyle kapsamlı ve çok özel bir röportaj gerçekleştirmiştik hatırlarsanız.
Röportajın sebebi tabii ki aslen, yeni albümleri "Cynic Paradise"ın çıkmasıydı. Ve işte albüm elimizde. Bildiğiniz gibi Pain, Peter'ın death metal grubu Hypocrisy'den arta kalan zamanlarında eğlencesine takılmak için kurduğu bir yan proje grubuydu ve birçok yan proje grubu gibi asıl grubun yerine geçmeye başladı yavaş yavaş. Hypocrisy'deki nefes kesici death metal bombardımanıyla alakasız olarak, Pain'de elektronik bir müzik ortaya çıkarıyor Peter. Endüstriyel metal'in, vurucu nakarat üslubundan kopmayan, radyo dostu hali... Bu albümde de yine klasik Pain öğelerine yer verilmiş fakat bence ortaya çıkan ürün, en iyi Pain albümü konumuna ulaşmış. İki şarkıda Pain'e vokallerde eşlik eden Nightwish vokalisti Annete de bu güzelliğin süsü olmuş. Sert müzikte endüstriyel tonları sevenler kaçırmasın.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.