The Age Of Nero SATYRICON
Roadrunner Records / EMI
Geçtiğimiz sayıda enine boyuna irdelediğimiz Norveçli ikilinin, sıra geldi mevzu bahis yazıya neden olan yeni albümü ''The Age Of Nero''yu incelemeye. Satyr ve Frost, tıpkı hemşerileri Fenriz ve Nocturno ikilisi (Darkthrone) gibi 2000'li yıllardan sonra, liriksel açıdan olmasa da müzikal açıdan saf black metal üslubundan sıyrılmaya başlamışlardı.
Darkthrone'da işin içine Venom ve Motörhead zehiri karışmış ve ortaya punk / speed metal / N.W.O.B.H.M. karışımı bir black metal lezzeti çıkmıştı. Satyricon ise, özellikle de bir önceki albümleri "Now, Diabolical" (2006) ile black metal kalıplarından uzakta olduklarını haykırmıştı ortamlara. Aynı haykırış devam ediyor. Satyricon'un müziğine "artık" black metal diyemeyiz. Tavır, imaj ve şarkı sözleri ele alındığında iş değişebilir fakat şu an müzikal açıdan ortaya çıkan şey "black metal" değil. Ha olmamasında da hiçbir problem yok tabii ki. İmparator Nero dönemindeki Roma'dan ilham alan sözlerle, ağır / orta tempo rifflere dayalı şarkılar yazmış Satyr ve Frost. Fena da olmamış hani, yer yer "tek düzelik" biraz sıksa da.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.