Live At Rock In Rio III (CD + DVD) HALFORD
Metal God Entertainment
Judas Priest'in sesi Rob Halford'un Fight ve Two sonrası kendi soyadını taşıyan üçüncü solo projesinin ilk mahsülü ''Resurrection'' albümü master'ı elden geçirilmiş, iki yeni şarkı ve DVD katkılı olarak elimizde. İnceleyelim ki, bakalım son satırlarda diğer elimizi cebimize atmaya değecek mi?
"Resurrection" yeni binyılın ilk modern klasiklerindendir diye yemin etsem metal tanrıları başımı ağrıtmaz. Halford'a Two sonrası ihtiyacı olan dönüşü sağlayan ve global bazda yedi rakamlı satışı olan bu albümün tekrar mastering'e ihtiyacı var mıydı? Cilanın zararı olmamış bence. Yeni şarkılar 'God Bringer Of Death' ve 'Fetish' yapı itibariyle Fight tarzına daha yakınlar. İkisi de iyi ama bence bu halde albümün sonuna da değil, ortasına konmuş olmaları yakışıksız. DVD ise gerçekten her Halfordseveri tatmin edecek kadar ilginç. Brezilya'nın dev festivali Rock In Rio'da, "Resurrection"dan ve JP'ten altışar, Fight'tan ise iki şarkı içeren iyi çekilmiş bir konserin yanı sıra detaylı bir belgesel içeriyor. Hem turneyi hem de albüm kayıt aşamasını işleyen belgeselin en ilginç anları 'Silent Screams' kaydedilirken ki stüdyo görüntülerinin üzerine konuşan Rob ve Roy Z ile 'The One You Love To Hate' düetinin konuğu Bruce Dickinson'ın stüdyodayken bile gaza gelmiş; eli ayağı durmayan halinin görüntüleri. Grubun konser performansı da sanki uzun süredir beraberlermişçesine uyumlu ve başarılı. Aslında sırf 'Metal Gods'ın son satırında Rob'dan bir anlığına da olsa brutal vokal duymak veya 'Breaking The Law'u baştan sona seyircinin söylemesi için bile izlenir.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.