Premonition FIREWIND
Century Media / EMI
Melodik metal'in kalbi bu aralar ne Almanya'da, ne de İsveç'te atıyor. Olimpos'ta atıyor! Yunan grup Firewind kariyerinin en ''olmuş'' albümü ile power metal böyle yapılır diyor. Her şarkısı bir öncekine benzeyen power albümlerinden değil bu.
Control Denied'ın vokal tadını anımsatan agresif açılış 'Into The Fire'ın ardından happy metal marşı 'Head Up High', hemen akabinde Amerikan stilinin baskın olduğu 'Mercenary Man' patlıyor ama şarkılar iyi olduğundan "ne dinliyordum ben?" hissi oluşmuyor. Tamam, arada bir deja-vu hissi oluşuyor, notaların arasından Dio, Scorpions, Malmsteen, Metallica kafasını uzatıyor ama şarkıların gücü tüm bunları arak değil, bir "referans" olarak algılatıyor. Helloween'den hatırladığımız Mark Cross'un davul çaldığı albümün zirve noktası bir yalnızlık ağıtı olan 'My Loneliness'. "Türk Metal Standartları Enstitüsü" bir power metal albümüne 9 verdim diye bıkbık eder diye 8 veriyorum ama melodi aşıklarının dünyasında "on numara" bir etki bırakabilecek bir albüm olursa şaşırmam.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.