Perpetual Flame YNGWIE MALMSTEEN'S RISING FORCE
Rising Force Records
Malmsteen günümüzde 80'lerdeki hard'n heavy çizgisin çok uzağında, 90'lardaki neoklasik progresif power tarzını devam ettiriyor, yani ondan artık bir 'Hold On', 'You Don't Remember…' ve 'Queen In Love' bekleyemeyiz. Sonuçta artık daha fantastik ve sert konuları ele alıyor ve daha agresif bir müzik yapıyor.
Bu tarza -eski hard rock şarkılarda çuvallasa da- Tim 'Ripper' Owens da iyi gitmiş açıkçası. Ama "War To End All Wars"tan beri getirdiğimiz eleştiriler baki duruyor. Bir kere Malmsteen'in daha "raw" olsun diye uğraştığı albüm kayıtları insanın ağzında paslı demir tadı bırakmaktan başka bir işe yaramıyor. Bu albümü Roy Z mikslemiş, o da fayda etmemiş. Ayrıca Malmsteen eskiden beri solo yazmıyordu ama sallama da atmıyordu be! Şarkıları bu kadar uzatmıyordu ve daha iyi şarkılar besteliyordu. Yine de Malmsteen'in "Perpetual Flame"i onu bir dönem sevmiş herkesin kulak vermesi gereken bir albüm. Özellikle epik korku yazarı Clive Barker'ın "Lanetlenme Oyunu"ndan esinlenen 'Damnation Game' ve Ripper'ın şaha kaldırdığı 'Death Dealer'a dikkat!

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.