Tales Of Itheria HAGGARD
Drakkar Records
Bu kritiği yazarken dikkatli olmalıyım zira Haggard Türkiye'de çok seviliyor. Hatta dünyada Türkiye kadar sevildikleri bir yer olmayabilir, kendi ülkeleri Almanya ve arada bir konser verdikleri Güney Amerika ülkeleri dahil. Death metal üzeri Anglosakson folklörü ve Orta Çağ müziği yapan bir grubun Türkiye'de salonları doldurmasını hiç anlamamışımdır.
Neyse albüme dönelim... Daha önce Nostradamus ve Galileo gibi tarihi karakterler hakkında konsept albümler yapan Haggard bu defa Asis Nasseri'nin yazdığı iyilikle kötülüğün savaşını anlatan bir öyküyü konu ediniyor. Konu daha çok orta çağda geçiyor olsa gerek grubun müziğindeki orta çağ havaları artmış, barok ve Rönesans ezgileri azalmış. Asis'in hayranları tarafından çok sevilen brutalleri yerli yerinde ama bu albüm eskileri kadar death metal değil. İlk defa harp ve horn gibi enstrümanların kullanıldığı, dört dilde şarkı sözlerinin ve bir İspanyol şarkının cover'ının bulunduğu albüm Haggard fan'larını ve "brutal orta çağ müziği" sevenleri fazlasıyla ihya edecektir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.