Carnage Carnival MEMORY GARDEN
Vic Records
Doom'un klasik/power metal'le flörtünden doğan gruplara oldum olası hasta olmuşumdur. Memento Mori, Abstrakt Algebra gibi Candlemass ailesinden doğan gruplar, Black Sabbath'ın Dio ve Tony Martin'li dönemleri heavy metal'in ilk alt türlerinin muhteşem evliliklerini belgeleyen ürünlere sahne oldu.
Bu sene Grand Magus biraz stoner etkisiyle bu sound'un 2008'de de ilgi görebileceğini kanıtladı. Memory Garden saydığım bu gruplara nazaran daha az bilinen bir topluluk, İzmir'in kült dükkanı Yücel Müzik'in ikinci el CD'leri arasında ismine aşık olarak tanışmasam şu anda bu satırları yazmıyor olabilirdim. Abstrakt Algebra'nın gitaristi Simon Johansson'ın kurduğu grubun en önemli itici gücü solist Stefan Berglund. Kendisi ne bir Messiah, ne de bir Rob Lowe ama yerçekimi güçlü bir vokale sahip. Sekiz senelik bir aradan sonra gelen bu albümün en iyi şarkıları -tıpkı Grand Magus'un albümünde olduğu gibi- başlangıçtaki 'Carnage Carnival' (klibi de var) ve kapanıştaki 'Nameless'. Bu iki şarkı dışında da "Carnage Carnival" komple bir doom ve klasik metal karnavalı olmayı başarıyor, sevenleri kaçırmamalı.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.