Traced In Air CYNIC
Season Of Mist
1993'de yayınlanan bir albüm vardır. Death metal'in kalesi Florida'nın ''entel'' grubu Cynic'e aittir ve ismi ''Focus''tur. Bu albüm; müzik tarihinde, death metal'in jazz ve progresif rock öğeleriyle olan olağanüstü birleşimini temsil etmektedir. Öyle bir albümdür ki, Cynic dağılıp tarihe karışsa da etkisi yıllarca sürmüştür.
Günümüzde metal müziğin kült albümleri arasında gösterilmektedir ve üstelik sayısız gruba ilham kaynağı olma özelliğini korumaktadır. Derken 2007 yılına gelinmiş ve Cynic yeniden toplanarak bir turneye çıkmıştır. Bu turnede gördükleri ilgiden kendi tabirleriyle "tarif edilemez bir etki altında" ayrılan grup, yeniden stüdyoya girmiş ve işte bu albümü geçtiğimiz ay yayınlamıştır. Genel olarak progresif metal kalıpları içerisinde; zeka, yetenek, delilik ve dahilik arasında gidip gelen derin müzikal kombinasyonlar ve tabii ki sanatsal büyüleyicilik devam etmektedir. Cynic 1993'ten bu yana tüm bu özelliklerini korumayı nasıl başarmış bilen varsa, bana da anlatsın. Şahsen "Focus" ile karşılaştırmak istemiyorum ama şunu bilin, "Traced In Air" 2008'in en etkileyici albümlerinden biri.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.