Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00706/
Traitors
Relapse / Hammer Müzik
Deathgrind türünün kökünü kazımaya devam ediyor dostlarımız Misery Index, geçen sene ülkemizde ağırladığımızdan ve 2006 çıkışlı ''Discordia'' adlı albümlerinden beri bir hayli yol aldıkları aşikâr. Grubu da ilk defa dinleme şansına eriştiğim ''Discordia'' albümünün ertesinde beklentim ne çok daha sert bir albüm ne de daha teknik bir atletizmdi.
İşin aslı Misery Index'ten daha değişik sahalara oynamalarını da beklerdim. "Traitors" elime geçtiğimdeyse bir miktar yanıldığımı gördüm, en azından beklentilerim göz önüne alındığında ancak eldeki albüm de türün bu sene içinde çıkmış olan en başarılı çalışmalarından. Sonik kulak kanatmaca diye bir tür olsa Misey Index "Traitors" albümüyle kesinlikle bu türün Grammy'sine aday olur, tevazu göstericeklerini de sanmam, tutup ödülü ekmek arası yapıp yerler herhalde! Yeni neslin demir doğrayan gruplarından olan Misery Index, tekniği yüksek, hazmı zor ancak tetanoz garantili kuduruk bir albüm kotarmış, tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor, yeniden buralara bekliyor ve albüme bir tur daha attırırken ipsiz bungee jumping projeme konsantre oluyorum.

Erdem Tatar

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.