Tinnitus Sanctus EDGUY
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Gençlik yıllarında Helloween klonu -yine de taş gibi- power metal yaptıktan sonra eski röportajlarından birinde Tobias Sammet'in söylediği üzere ''bombastik metal''e yelken açan Edguy bu ikinci döneminin en iyi albümüyle karşımızda.
"Rocket Ride"a göre daha ayakları yere basan, "Hellfire Club"dan ise daha varyasyonlu bir albüm "Tinnitus Sanctus". Bir anlamda Edguy'ın "Chameleon"ı bu. Hard rock, AOR, 70'ler rock, Bon Jovi, Alice Cooper, Queen ve hair metal etkileri hep vardı ama hiçbir zaman bu kadar olmadı. Diğer yandan bugüne kadar eğlencenin ve absürd etkileşimlerin dibine vurmuş oldukları için ortada bir sürpriz de yok. Bazı vokal melodileri eski Edguy ve Avantasia şarkılarını andırmıyor değil. Edguy dinlerken aklıma üşüşen "çok iyi çalınmış, ustaca detaylandırılmış, cillop gibi kaydedilmiş ortalama besteler" düşüncesi yine beliriyor. Yine de Edguy 'Dead Or Rock' ve 'Ministry Of Saints' gibi parti hitleriyle eğlendirmeye, 'Thorn Without A Rose'la çakmakları yakmaya, favori şarkım 'Speedhoven'la ise şakayla karışık senfonik power metal yapmaya (!) ve kendini dinlettirmeye devam ediyor.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.