Abnormal BUMBLEFOOT
Bald Freak Records
Bumblefoot, Türkiye'deki en büyük takipçisi Rampage Savaş Oğuz sayesinde tanıdığım bir gitarist. Eski okul heavy metal ve virtüöz gitar müziğinin yanı sıra Mr.Bungle tarzı uçarılıkları ile tanınan bir gitarist. Modern gitar virtüözleri arasında Buckethead ile birlikte anılıyor. Buckethead'in yerine Guns'a girebilecek en iyi seçenek olduğu da ortada. Bumblefoot, gerçek adıyla Ron Thal'ın şu ana kadar bulaşmadığı müzik fraksiyonu yok diyebiliriz.
Bu yaklaşımını bu albümde de görebiliyoruz. Bumblefoot bir Sex Pistols oluyor, bir Queen, oradan sıçrıyor Beatles'a, jazz'a, fusion'a, funk'a, surf'e, spagetthi western'e, country'ye, klasik müziğe, rock'n'roll tanrıları artık ne verdiyse! Yine de şarkıların omurgaları sağlam ve basit olduğu için "deli saçması" bir şey dinliyormuş gibi de olmuyorsunuz. Düzenli bir kaos, salaş bir ustalık hakim şarkılara. 'Guitars Still Suck', 'Some Other Guy' ve 'Green' albümün öne çıkan parçaları. Ama albümün kapanışında yer alan 'Dash' neredeyse albümün toplamından daha iyi. Virtüöz gitar meraklıları dışında bu sıradışı beyni tanımak isteyenlere öneririm.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.