Legacy GIRLSCHOOL
SPV
Baylar bayanlar, Heavy Metal aleminin en harbi kadınları Girlschool 2000'de gerçekleşen reunion'larının ardından çıkardığı en iyi albümle karşımızda. 1970 sonlarında New Wave 0f British Heavy Metal akımında kadınları temsil ederek ''kızlar metal çalamaz'' önyargısını yerle bir eden Girlschool şimdi de ''orta yaşlı kadınlar rock'n'roll yapamaz'' kehanetini çiğneyip geçiyor.
"Legacy" adı gibi heavy metal ve rock'n'roll'un günümüze bıraktığı mirası silip süpüren, N.W.O.B.H.M.'den rock'n'roll'a kadar birçok tadı içinde barındıran bir albüm. Metal piliçlerine yıldızlar karması da eşlik etmiş albümde: Grubun en büyük destekçisi Lemmy 'Don't Talk To Me'de vokalleri üstlenmiş. Diğer şarkılarda Phil Campbell (Motörhead), Fast Eddie Clarke (ex-Motörhead), Neil Murray (ex-Whitesnake, ex-Black Sabbath) ve Twisted Sister'dan Eddie Ojeda ve J.J.French yardım ediyorlar. Albümün en iyi şarkısı 'I Spy'ın Ronnie James Dio'nun söylediği Tony Martin'in çaldığı versiyon da nefis. Motörhead cover'ı 'Metropolis' bir harika. 'Whole New World', 'Just Another Day' diğer favorilerimiz oldu. Eski okul metal ruhuna sahip bu rock'n'roll albümünü kaçırmayın.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.