Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00745/
Legacy
SPV
Baylar bayanlar, Heavy Metal aleminin en harbi kadınları Girlschool 2000'de gerçekleşen reunion'larının ardından çıkardığı en iyi albümle karşımızda. 1970 sonlarında New Wave 0f British Heavy Metal akımında kadınları temsil ederek ''kızlar metal çalamaz'' önyargısını yerle bir eden Girlschool şimdi de ''orta yaşlı kadınlar rock'n'roll yapamaz'' kehanetini çiğneyip geçiyor.
"Legacy" adı gibi heavy metal ve rock'n'roll'un günümüze bıraktığı mirası silip süpüren, N.W.O.B.H.M.'den rock'n'roll'a kadar birçok tadı içinde barındıran bir albüm. Metal piliçlerine yıldızlar karması da eşlik etmiş albümde: Grubun en büyük destekçisi Lemmy 'Don't Talk To Me'de vokalleri üstlenmiş. Diğer şarkılarda Phil Campbell (Motörhead), Fast Eddie Clarke (ex-Motörhead), Neil Murray (ex-Whitesnake, ex-Black Sabbath) ve Twisted Sister'dan Eddie Ojeda ve J.J.French yardım ediyorlar. Albümün en iyi şarkısı 'I Spy'ın Ronnie James Dio'nun söylediği Tony Martin'in çaldığı versiyon da nefis. Motörhead cover'ı 'Metropolis' bir harika. 'Whole New World', 'Just Another Day' diğer favorilerimiz oldu. Eski okul metal ruhuna sahip bu rock'n'roll albümünü kaçırmayın.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.