The Reckoning F5
Oarfin Records
Megadeth efsanesinin yaratıcılarından bas gitarist David Ellefson'un, 2002'de Megadeth'ten ayrılmasından sonra kurduğu yeni grup bu. Hatırlarsanız, geçtiğimiz ay Headbang'de kapsamlı bir röportajını yayınlamıştık David babanın. Şimdi de, kendisinin F5 ile yayınladığı 2. albümü inceliyoruz.
Albüm aslında A.B.D.'de geçtiğimiz yaz yayınlandı fakat Avrupa'ya henüz yeni geldi. "The Reckoning", grubun ilk albümü "A Drug For All Seasons"ın devamı gibi duruyor müzikal açıdan. Ama ondan daha iyi. David babadan, Megadeth zamanlarındaki o eşsiz thrash sound'unu yeniden hortlatmasını bekleyenler yoktur sanırım artık? F5'de işler daha farklı ilerliyor zaten. Buradaki mevzu; modern tonlarla yapılan melodik metal. Klasik vokal üslubundan dolayı ne nu-metal diyebiliyoruz, ne de gitar rifflerinin yapısından dolayı klasik heavy metal. İkisinin arasında temiz vokalli, melodik bir metal albümü kısacası. Vurucu nakarat, akılda kalıcı partisyonlar ve akıcı beste eksikliği kulağa çarpıyor ilk olarak. Bu sebeple sıkı Megadeth hayranları dışında pek kimsenin ilgisini çekmeyecek olsa da, en azından 3-4 sıkı şarkı barındırıyor.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.