Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00746/
The Reckoning
Oarfin Records
Megadeth efsanesinin yaratıcılarından bas gitarist David Ellefson'un, 2002'de Megadeth'ten ayrılmasından sonra kurduğu yeni grup bu. Hatırlarsanız, geçtiğimiz ay Headbang'de kapsamlı bir röportajını yayınlamıştık David babanın. Şimdi de, kendisinin F5 ile yayınladığı 2. albümü inceliyoruz.
Albüm aslında A.B.D.'de geçtiğimiz yaz yayınlandı fakat Avrupa'ya henüz yeni geldi. "The Reckoning", grubun ilk albümü "A Drug For All Seasons"ın devamı gibi duruyor müzikal açıdan. Ama ondan daha iyi. David babadan, Megadeth zamanlarındaki o eşsiz thrash sound'unu yeniden hortlatmasını bekleyenler yoktur sanırım artık? F5'de işler daha farklı ilerliyor zaten. Buradaki mevzu; modern tonlarla yapılan melodik metal. Klasik vokal üslubundan dolayı ne nu-metal diyebiliyoruz, ne de gitar rifflerinin yapısından dolayı klasik heavy metal. İkisinin arasında temiz vokalli, melodik bir metal albümü kısacası. Vurucu nakarat, akılda kalıcı partisyonlar ve akıcı beste eksikliği kulağa çarpıyor ilk olarak. Bu sebeple sıkı Megadeth hayranları dışında pek kimsenin ilgisini çekmeyecek olsa da, en azından 3-4 sıkı şarkı barındırıyor.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.