Good 2B Alive STEELHEART
Steelheart Records
Kariyerine 90'ların başında glam grubu olarak başlayan, ama 92 senesinde Colorado'da verdikleri bir konser esnasında vokalist Miljenko Matijevic'in kafasına ışık sisteminin çökmesi sonucu zorunlu olarak müziğe ara veren Steelheart, Matijevic'in kırıklarının iyileşmesi, kayıp hafızasının yerine gelmesi neticesinde 1996 yılında ''Wait'' albümüyle piyasaya geri döndü.
Matijevic dışında orijinal kadrodan kimsenin bulunmadığı Steelheart, tarzını da glamden grunge etkili hard rock'a kırarak kanımızca kariyerindeki en akıllıca hareketi yaptı. Bir sonraki albüm 2006 senesinde yayınlansa da onlar aradaki 10 yılın son 5 yılında gene de sevgi ve saygıyla anıldılar. Sebep ise başrollerini Mark Wahlberg ve Jennifer Aniston'ın paylaştığı 2001 tarihli "Rock Star" filminde Wahlberg'in vokalinin aslen Miljenko Matijevic'e ait olması ve filmde Steel Dragon'ın seslendirdiği 'We All Die Young' parçasının orijinalinin "Wait" albümünde yer alan bir Steelheart parçası olmasıydı. Vokalinde David Coverdale, Robert Plant, Axl Rose ve Chris Cornell etkilerini yoğunlukla hissedebileceğiniz Miljenko Matijevic'in bir dönem Velvet Revolver'da söylemesinin de gündemde olduğunu belirtelim. Kasım 2008 tarihli "Good 2B Alive" Steelheart'ın tüm hünerini sergilediği, taş gibi bir albüm. Kesinlikle 2008'in en iyi albümlerinden biri. Albümde boş olmadığı için, öne çıkan şarkı da bulamadım, dinleyince siz de anlayacaksınız.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.