Kartika THE ETERNAL
Firebox Records
Avustralya'nın en çirkin adamlarını bünyesinde bulunduran bu grup, elemanlarının tiplerinin aksine son derece yakışıklı bir müzik yapıyor. İlk albümleri sıradandı, ancak 2005 tarihli ikinci albümleri ''Sleep Of Reason'' ile en azından benim dikkatimi çekmeyi başardılar. Zaten melankolik melodiler benim yüzdüğüm sular olduğundan dinler dinlemez grubun vokal ve gitar melodilerinin esiri oldum.
Sonra tiplerini gördüm, bir şaşırdım ama gruba olan sevgim azalmadı, tersine arttı. Bu denli melankolik olma sebeplerini anlamış oldum aslında. His, duygu filan diyince aklınıza Anathema benzeri bir sound gelmesin, grup daha çok Katatonia karanlığına yakın bir yerde. Bu albüm grubun şu ana kadarki tepe noktası ama ileride bunu da aşacak potansiyele sahipler bence. Grubun müziğini zaman zaman progresif öğelerle de desteklediğini belirtmeliyim. Albümde mandoliniyle eski Anathema basçısı Duncan Patterson da yer almakta. Açılış parçası 'Silence' albümdeki favorim oldu. ilk single 'Lost Our Way'den de güçlü bir karakteri var bence. Gerisini de siz keşfedin artık.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.