The Way Of All Flesh GOJIRA
Listenable Records
Bu albümü çıkarıyorlar diye önce Özgür onlar hakkında bir yazı yazdı, ardından da ben (imzası yanlışlıkla Utku Usta olarak çıksa da...) kendileriyle bir röportaj yaptım hatırlarsanız. Fakat gel gör ki, söz konusu albümü değerlendirmeyi unuttuk. Geç olsun, güç olmasın demişler.
Fransa'nın metal müzikteki global ismi Gojira (Gociyra diye okunur) 4. albümü "The Way Of All Flesh"te kariyerinin en iyi şarkılarına imza atmış durumda. Death metal'in progresif riffler arasında boğulmadan, ekstrem kıvamını da koruyarak, ritim ağırlıklı güzel bir örneği işte. Vokalist/gitarist Joe'nun (Cavalera Conspiracy'nin albümünde bas gitarları çaldı) vokalleri, grubun müziğinde çağ atlayan en önemli unsur. Çevre katliamları ile doğayı ve yaşanabilirliği yok etme gibi konularda oldukça hassas olan ve bu yüzden de takdirimizi toplayan grup, bu albümde de yine her zamanki gibi ruh, hayat ve ölüm eksenindeki şarkı sözleriyle sesleniyor bize. Sözlerin birçoğu; vücudun yaşanırlığını yitirdiği andan itibaren, ruhun yaşamaya devam etmesi ve ölümsüzlüğü ile ilgili. Albüm, death metal'in en klas modern örneklerinden.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.