Hordes Of Chaos KREATOR
SPV / Atlantis Müzik
Thrash metal en görkemli dönemini 80'lerde yaşamış olabilir ama çok daha kaliteli sound'lara sahip 90'lar ve özellikle de 2000'lerdeki örneklerini de es geçemeyiz. Tabii 80'lerdeki bestecilik ve özgünlük hala aranıyor ama günümüzde de enfes işler var. Alman thrash metal efsanesi Kreator, kariyerinin en iyi albümlerinden birini yaptı mesela, kuruluşundan tam 26 yıl sonra.
Evet, "Hordes Of Chaos"tan bahsediyorum. Köklü müzikal tarzlarda ilerleyen gruplar için yaratıcılık, özgünlük ve yenilik kavramları çok önemlidir. O sebeple, eski türlere ait yeni bir albüm çıktığı zaman, bu üç kavram ile ilişkisi sorgulanır genelde. Kimisi sonuna kadar sadakatten yanadır, kimisi yenilik peşinde koşar. İşte bu durumda, grubun kimliğidir mühim olan. Söz konusu Kreator olduğu zaman da; birkaç kere denedilerse de, şaşırtıcı farklılıklar beklememek lazım artık. Mevzuya bu açıdan bakınca, albümü daha rahat değerlendirebiliriz. Kreator bildiği yoldan devam ediyor kısacası ve biz de bu yola hastayız zaten. 2009'un ilk bombası bu albümdür! Umarız etkisi tüm yıla yayılır.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.