Let There Be Blood EXODUS
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Bir Picasso tablosuna daha canlı renkler ekleyip, bir Dostoyevski romanına farklı bölümler yazıp ''bu daha güzel oldu'' diyemezsiniz. Sanat eseri değiştirilemez. Peki ya sanatçının kendisi, eserini değiştirmeye kalkarsa? Soy ağacında barındırdığı müthiş gruplar ile hayatımızı değiştiren thrash metal'in yaratıcılarından Exodus'un, kült mertebesindeki ilk albümü ''Bonded By Blood''ın 2008 model yeni versiyonuyla karşı karşıyayız.
Aradan geçen 23 sene sonrasında, sayısız kayıt tekniği farkıyla yeniden kaydedilen, tabiri caizse "cilalanan" albüm, "Let There Be Blood" adıyla piyasaya sürüldü. En önemli fark, vokallerde Paul Baloff'un (huzur içinde yatsın) olmayışı tabii. Gerçi zaten "Bonded By Blood"ı kaydeden kadrodan sadece Gary ve davulcu Tom hala grupta. Bence ortaya çıkan sonuç gayet iyi, çok daha iyi bir kayda sahip ve daha da önemlisi öze sadık kalınan bir yeniden yapım ama işe daha derin baktığımız zaman tartışmalı bir mevzu tabii. Albümün asıl hali bizim için kutsal olduğundan, puanı da ona göre veriyorum. Ha bu arada, thrash'i "trash" diye yazanlar var hala, lütfen.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.