Ballads Of A Hangman GRAVE DIGGER
SPV / Napalm Records
Alman metal'inin lider gruplarından Grave Digger'ın ilk defa iki gitaristle kaydettiği albüm aynı zamanda eski Running Wild gitaristi Thilo Herrmann'ın grupla kaydettiği ilk albüm özelliğini taşıyor. Albümün başında yer alan -klibi de var- 'Ballad Of A Hangman' ortaçağdaki bir asılma törenine davet ediyor dinleyiciyi ve Grave Digger'a mahsus büyük korosuyla kurbanın ardından ağıt yakıyor.
Albümdeki şarkılar arasından 'Lonely The Innocence Dies'a apayrı bir muamele yapmamız şart! Benedictum'un koca memeli solisti Veronica Freeman'un gruba eşlik ettiği şarkı power metal tarihinin en müthiş düetlerinden biri. Chris Boltendahl formunun zirvesinde, Rage'den de hatırladığımız gitarist Manni ise en güzel sololarını bu albüme saklamış gibi. Birkaç sıradan şarkıyı atlattıktan sonra -Youtube'dan stüdyo görüntülerini izleyebileceğiniz- 'Pray' albümü layığıyla kapatıyor ve mezar kazıcısı kulağınızın içinde uzun süre daha yankılanacak olan nefis bir heavy metal ezgisi bırakıyor. Bu yazdığım son cümlenin ne anlama geldiğini de sadece modası geçmiş bu türden vazgeçmeyenler anlayabilir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.