Fall Of The Crown DAWNFALL
Dawnfall'u ilk olarak 2005'te izlemiştim. Benim için çok özel bir konserdi çünkü Dawnfall'dan sonra ortaokuldayken fan'ı olduğum ve 10 yıl aradan sonra ilk defa sahne alacak olan İzmir'in kült grubu Rampage çıkacaktı. Rampage için kameramı hazırlarken hiç hesapta olmayan bir şey oldu; sahneden gelen gitar soloları ve tüm müziği bastıran vokal dikkatimi çekti.
Sahneye baktığımda bu kadar genç bir grup göreceğimi sanmıyordum. Bu E.P.'den de anlaşılacağı üzere üç yıl içinde çok yol kat etti Dawnfall. 22 dakikalık E.P. boyunca klasik metal sınırlarını zorlayan, progresif ile power metal arasında nefis bir denge yakalayan cesur ve olgun bir grup görüyoruz. Crimson Glory, Outworld, Evergrey ve ilk dönem Queensryche gibi prog-power gruplarının çizgisinde ama kendine has olmayı da başaran bir grup Dawnfall. Melodiler güzel, sololar ustaca, vokaller şaşırtıcı ama en etkileyici şey buram buram duyulan heavy metal ruhu, ki bu hiçbir şeye değişilmez.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.