A-Lex SEPULTURA
SPV Records
Biz ''müzik = hayat (ve hatta daha fazlası)'' denkleminde yaşayan insanlarız ve bu sebeple sevdiğimiz gruplar, sevdiğimiz albümler, sevdiğimiz şarkılar sayısız. Fakat yine bu yüzden, müzik konusunda çok daha hassas ve kırılganız. Müzik sizin için ne anlam ifade ediyor bilemiyorum ama bizi genelde yoğun duygulara sürüklüyor.
Hayatımızı, algılarımızı ve tepkilerimizi direkt etkiliyor. Bir sanat eseri, bir insanı nasıl üzebilir? İçeriğindeki güçlü hüzün sunumuyla ya da beklentiyi karşılamamasıyla. Durum, Sepultura'nın şu an kritiğini okuduğunuz albümünde ikincisi gibi maalesef. Hayatımın gruplarından birinin bu hale geldiğini görmek can sıkıcı. "Roorback" (2003) sonrası düzelemedi gitti şu grubun müzikal kimyası arkadaş! Cavalera'ların ardından çürüme başladı artık sanırım. Koskoca Andreas Kisser'a son iki albümdeki gitar tonları ve besteleri asla yakıştırmıyorum. Hayır; aynı adam, 90'larda thrash metal'in çehresini değiştiren gitar tonlarına imza atanlardan biri olmasa hayıflanmayacağım. Anthony Burgess'ın 1962 tarihli meşhur romanı "A Clockwork Orange"dan esinlenerek yazılan albüm, çeyrek asırlık Sepultura tarihinin en kötü albümü.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.