No Sacrifice No Victory HAMMERFALL
Nuclear Blast
Poodles'dan transfer edilen Pontus Norgren ve eski Hammerfall emekçisi Fredik Larsson ile güçlenen Hammerfall'un yeni albümü ''No Sacrifice No Victory'' hayalperest şövalye ruhunu dirilten sağlam bir metal albümü, bunu baştan söyleyeyim. Hammerfall'un çizgisinde herhangi bir değişiklik olmamasına karşın Pontus'un etkisiyle enstrümantal kısımların heyecan katsayısının yükseldiğini söyleyebiliriz.
Albümün en iyi şarkılarından birinin Pontus imzalı enstrümantal 'Something For The Ages' olmasına şaşırmamalı bu yüzden. Maiden'a göz kırpan 'Hallowed Be My Name', çıkış parçası 'Any Means Necessary' ve HF'in ilk kadrosunda yer alan In Flames gitaristi Jesper Strömblad ile Oscar'ın birlikte yazdığı 'One Of A Kind' albümün ağır topları arasında. The Knack grubunun pop-rock hiti 'My Sharona'ya yaptıkları cover da enteresan olmuş. Hammerfall bu albümüyle yeniden true metal'in en önemli gruplarından biri olduğunu kanıtlamaya devam ediyor amma velakin grubun ilk albümleri "Glory To The Brave" ve "Legacy Of Kings" gibi bundan 10 yıl sonra da heyecanla dinleyeceğim bir albüm olur mu, bunu zaman gösterecek.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.