Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00812/
No Sacrifice No Victory
Nuclear Blast
Poodles'dan transfer edilen Pontus Norgren ve eski Hammerfall emekçisi Fredik Larsson ile güçlenen Hammerfall'un yeni albümü ''No Sacrifice No Victory'' hayalperest şövalye ruhunu dirilten sağlam bir metal albümü, bunu baştan söyleyeyim. Hammerfall'un çizgisinde herhangi bir değişiklik olmamasına karşın Pontus'un etkisiyle enstrümantal kısımların heyecan katsayısının yükseldiğini söyleyebiliriz.
Albümün en iyi şarkılarından birinin Pontus imzalı enstrümantal 'Something For The Ages' olmasına şaşırmamalı bu yüzden. Maiden'a göz kırpan 'Hallowed Be My Name', çıkış parçası 'Any Means Necessary' ve HF'in ilk kadrosunda yer alan In Flames gitaristi Jesper Strömblad ile Oscar'ın birlikte yazdığı 'One Of A Kind' albümün ağır topları arasında. The Knack grubunun pop-rock hiti 'My Sharona'ya yaptıkları cover da enteresan olmuş. Hammerfall bu albümüyle yeniden true metal'in en önemli gruplarından biri olduğunu kanıtlamaya devam ediyor amma velakin grubun ilk albümleri "Glory To The Brave" ve "Legacy Of Kings" gibi bundan 10 yıl sonra da heyecanla dinleyeceğim bir albüm olur mu, bunu zaman gösterecek.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.