Streets Of Fire PLACE VENDOME
Frontiers Records / Hammer Müzik
Power metal'in beşiği Helloween grubunun eski elemanlarından Helloween haricinde de çok ürün çıkmıştır. 2005 yılında hem Helloween, hem Helloween'in zamanında esas oğlanlarından olan Kai Hansen'in grubu Gamma Ray yeni albümlerini çıkarmıştı. Ancak Helloween geçmişli olan tek ürün o değildi.
Cankan söyleyecek olsa gözlerinizi doldurabilecek bir sese sahip olan Michael Kiske, Place Vendome isimli bir grupla kendi adını taşıyan ilk albümle müzik piyasasına bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı. Şimdi yıl 2009, geride kalan dört yılda kendisini genelde Avantasia'da görmüş olsak da, bu seneyi "Streets Of Fire" ile selamladı üstat ve arkadaşları. Melodik metal, hard rock, AOR türünden hoşlananların baştacı ettikleri şahane ilk albümden sonra ikincisi de kesinlikle sırıtmıyor. "Streets Of Fire" bizlere müzik türü açısından devrim niteliğinde bir yenilik sunmuyor elbette, ama ne gam? Bizlerin aradığı zaten bu değil. İlk albümlerindeki kendi halinde ve inanılmaz başarılı müzik, ikinci albümde daha karanlık bir atmosfer ve o paralelde şarkı sözleriyle harmanlanmış ve ortaya yine defalarca kulağınızda yankılanacak bir ürün çıkmış.

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.